Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Алгоритм дій під час повітряної тривоги в умовах воєнного стану

Дата: 2 лютого 2022 о 10:08, Оновлено 22 вересня 2022 о 22:01

Інструкція татам і мамам, як поводитися під час повітряних тривог у гімназії:

• Будьте впевнені, що діти прямують до укриття, де є все необхідне для їхньої безпеки та комфортного перебування.
  • Підтримуйте атмосферу взаємоповаги: не турбуйте вчителів без нагальної потреби, адже під час повітряної тривоги вони першочергово дбають про дітей.
  • Пам’ятайте, що закінчення повітряної тривоги у гімназії синхронне з повідомленнями від держави, тож діти весь час мають перебувати в укритті.
  • Поважайте правила гімназії, відповідно до яких може бути заборонено забирати дитину до завершення повітряної тривоги заради дотримання безпеки всіх учасників освітнього процесу.
  • Якщо під час сигналу тривоги ви перебуваєте на території гімназії, дотримуйтеся загальних правил евакуації, адміністрація спрямує вас до підготовленого укриття.
  • Пам’ятайте: під час повітряної тривоги педагог не має права відпустити дитину додому на прохання батьків.

Як діяти в разі сигналу тривоги на шляху до гімназії чи дому?

• Разом із батьками обрати безпечний шлях до гімназії та у зворотному напрямку.
  • Обрати укриття, яке дитина зможе використовувати в разі сигналу повітряної тривоги.
  • Учні мають рухатися тільки обраним маршрутом. Не зупинятися та не звертати зі шляху, визначеного батьками.
  • У цей час не можна залишатися без необхідності на вулиці. Учень має якомога менше часу проводити поза стінами школи чи дому.
  • Якщо немає можливості під час сигналу повітряної тривоги дійти до гімназії чи дому, дитина має зайти у визначене укриття.
  • Школяр обов’язково повідомляє батьків та класного керівника про своє місцеперебування.
  • Під час сигналу тривоги учневі не можна залишатися біля входу в укриття, треба зайти в середину.
  • Дитина має знати, що по дорозі не можна торкатися невідомих або підозрілих предметів — це може бути небезпечно для життя.

Як вчителю готувати щодня учнів?

• Ознайомити їх із місцем розташування укриттів, правилами поведінки під час переміщення до укриття та перебування в ньому.
  • Пояснити всі дії, передбачені Планом реагування на надзвичайні ситуації або Інструкцією закладу.
  • Обговорити рюкзак безпеки: які необхідні речі школярі повинні взяти із собою в укриття.
  • Встановити або переконатися, що встановлені покажчики напрямку руху до укриттів для швидкого та безпечного переміщення.

Як батькам готувати щодня школярів:

• Поговоріть з дитиною про евакуацію у гімназії: дізнайтеся про її ставлення до цього та можливі страхи. Педагоги також проведуть бесіди, але важливо, щоб цей процес був двостороннім, а настанови, які дитина отримує від батьків та вчителів, не суперечили одна одній.
  • Поговоріть про особисту відповідальність під час евакуації. Поясніть, що вчителі обов’язково супроводжуватимуть клас, але дитині так само важливо дотримуватися правил та прямувати з усіма до укриття.
  • Необхідно пояснити дитині, що попри повітряну тривогу освітній процес триває, і не можна так просто залишати заклад освіти. Також варто нагадати дитині, що перебування поза межами укриття може загрожувати її життю та здоров’ю.
  • Подбайте про те, щоб дитина володіла важливою інформацією: знала ваші контакти, свою групу крові, чи має хронічні хвороби тощо (наприклад, це може бути нашивка на шкільній формі для дітей початкової школи).

Як координувати  батькам дії з гімназією?

• Ознайомтеся з безпековими правилами гімназії до початку навчального року, уточніть нюанси, які вас хвилюють, з адміністрацією чи вчителями.
  • Надайте адміністрації всю необхідну інформацію: свої контакти й контакти тих, хто може забирати дитину з гімназії , деталі про стан здоров’я дитини.
  • Якщо в дитини є особливі потреби, ви хвилюєтеся про її фізичний чи ментальний стан, окремо проговоріть це з адміністрацією. Уточніть про медикаменти чи інші засоби, що необхідні дитині, узгодьте окремі канали комунікації з вами за потреби.
  • Долучіться до загального каналу комунікації — розсилки/чату гімназії чи класу, щоб отримувати необхідні новини.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.