Новини проекту
Новорічні знижки!
Учням заборонено відвідувати школи з 8-го по 24-е січня 2021 року
РОЗПОЧАВ РОБОТУ TELEGRAM-БОТ!
Онлайн-тренінг «Використання платформи Е-SCHOOLS в освітньому процесі»
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 20 чоловік
    

Освітня діяльність

Дата: 27 листопада 2017 о 12:57, Оновлено 17 вересня 2019 о 11:52

Про підсумки виховної дільності ЗЗСО у 2018/2019 н р

Протягом 2018-2019 навчального року виховну роботу школи було організовано з урахуванням основних положень Конституції України згідно з Законами України.

1. Громадянське та патріотичне виховання  - ключові лінії «Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави», «Ціннісне ставлення особистості до сім'ї, родини, людей».    Виховання поваги до державної символіки, любові до рідного села, школи завдяки традиційним заходам, а також святкування визначних дат, вшанування пам’яті загиблих.

2. Виховання здорової нації. Охорона життя  - ключова лінія «Ціннісне ставлення до себе»: мотивація здорового способу життя; набуття знань і досвідів щодо власної безпеки; виховання відповідального ставлення до влас­ного здоров'я  здійснювалася через наступні заходи : Тиждень «Увага! Діти на дорозі!»,тиждень безпеки життєдіяльності, конкурс малюнків і плакатів на антиснідівську тематику, зустріч з медичним працівником, день ЦЗ, виховні години: «Якщо хочеш бути здо­ровим — будь».

3. Художньо-естетичне виховання:  ключова лінія «Ціннісне ставлення до мистецтва» розвиток інтересу до культури рідного краю; виховання ес­тетичного смаку, відчуття прекрасного.

                 Впровадження естетичного виховання, культури, емоційного сприйняття навколишнього світу, самосвідомості та естетичного смаку в музиці, кіно, архітектурі, побуту учнів наполегливо проводили класні керівники, вчителі, адміністрація школи. Педагогічний колектив зміг організувати заходи так, що діти щиро та з великим захопленням брали участь у них.

4. Екологічне виховання: ключова лінія «Ціннісне ставлення до природи» , «Ціннісне ставлення до праці» : виховання у учнів почуття єдності з природою, відповідаль­ності за стан її збереження; залучити школярів до громадської діяль­ності, спрямованої на захист оточуючого середовища; виховувати в учнів відчуття краси природи, її неповторності.

Основний напрямок таких заходів – навчання молодих людей боротися зі стресами, станом афекту тощо. Було проведено акцію з насадження парку у центрі села, долучились учні до акції «Зробимо Україну чистою», провели впорядкування шкільного квітника, протягом року доглядали за пам*ятними знаками на території населеного пункту.

5. Заходи з правового виховання:  ключова лінія «Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави».

 Тиждень правової освіти,  Всеукраїнський тиждень права, місячник права пройшли цікаво. Діяла Рада профілактики.

6.Розвиток учнівського самоврядування.

        Пріоритетним напрямком виховної роботи є учнівське самоврядування.

Учнівське самоврядування – це педагогічно доцільний спосіб організації колективу. Він забезпечує комплексний вплив на учнів шляхом їх залучення до усвідомленої і систематичної участі у вирішенні важливих питань класу та школи. Тому діяльність учнівського самоврядування має скоригуватися на підвищенні якості навчання, зміцнення свідомої дисципліни, організацію позакласної роботи.

Цікавими були свято посвячення п*ятикласників у члени учнівської родини «З Україною в серці». Учні 5-9 класів активно включились у вибори учнівського лідера. Діти організовували волонтерські  акції (збір продуктів воякам Ато, коштів сиротам до Дня Святого Миколая, взяли участь в акції «Серце до серця»).

         Питання виховної діяльності освітнього закладу заслухано на засіданні педради.

Краща мова єднання - українська!      

Уже традиційно у перші тижні листопада в ХмелиськівськійЗОШ І-ІІ ступенів урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який усі українці світу відзначають 9 листопада.

 З 6 по 13листопада 2017 року в школі відбулись найрізноманітніші заходи з нагоди Дня української писемності та мови. Цього року програма предметного Тижня була насиченою. Це і конкурси, й виставки, і змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, тематична лінійка, класні години тощо. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси української мови.
 На тематичній лінійці вчитель української мови О.Я. Поцілуйко ознайомила усіх присутніх з основними заходами, оголосила конкурсні програми, а також розповіла про значення рідної мови в житті людини.
 Тиждень розпочався виставкою художньої літератури «Українське слово: історія і сучасність», яку підготувала бібліотекар школи Л. В. Веретюк. Відеопрезентація розповіла школярам про цікаві дослідження джерел української писемності, зокрема про діяльністьПреподобного Нестора -Літописця, внесок якого в розвиток історичної науки безцінний.
   Протягом Тижня вестибюль школи прикрашали стіннівки, які були об’єднані темою: «З рідним словом у серці». Учні творчо та по-сучасному підійшли до виконання завдання. Мовознавчий двобій «За Ураїну, за її мову…» між командами «Мовознавці», «Дружба» учнів 7 - 8 класів був цікавим як для учасників, так і для глядачів:«Представлення команд», «Змагання капітанів», «Згадай, подумай, відповідай», фразеологічний конкурс «Прямо чи влучно», «Антисуржик» та багато інших завдань стали цікавими випробуваннями для учасників. Обидві команди добре проявили себе у конкурсі «Доповни одним словом». А цікаві мовні загадки, художні номери, читання поезій урізноманітнювали інтелектуальні випробування. Журі на високому рівні оцінили знання учнів.
  У ході підготовки до Тижня було випущено черговий номер загальношкільної газети «Слово». Найактивнішими учасниками були учні 6: класу( класний керівник Л. В. Веретюк). Вони взяли участь у всіх конкурсних змаганнях. 
   9 листопада 30 учнів школи стали учасниками І етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Усі вчителі разом з директором школи С. З. Кирилів та старшокласники долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Наші пісні».
   Тиждень завершився підбиттям підсумків усіх конкурсних заходів, нагородженням грамотами та привітанням переможців І етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, які 25 листопада 2017 року випробують свої сили в районному етапі Конкурсу.
   Усі заходи, проведені в рамках Тижня, дали можливість учням ще раз доторкнутися до найтонших та найніжніших струн рідної мови.


Семінар-практикум для вчителів початкових класів

 16 листопада 2017р у нашій школі відбувся семінар вчителів початкових класів на тему : «Реалізація компетентнісно орієнтованого підходу на уроках природознавства в початковій школі».

Відповідно до  плану роботи семінару директор школи Кирилів Світлана Зіновіївна ознайомила присутніх з освітнім простором навчального закладу. Запропонувала учасникам семінару відвідувати блог школи, на якому детально висвітлена освітня діяльність закладу.

  У теоретичному модулі Галина Ростиславівна Сакевич  презентувала шлях реалізації компетентісного підходу в навчанні і вихованні молодшого школяра у побудові нової української школи.

 Степанюк Галина Іванівна , вчитель початкових класів, ділилася досвідом з проблеми « Формування предметних та ключових компетентностей молодших школярів на уроках природознавства». Педагог презентувала  брошуру із розробленими нею компетентісно зорієнтованими завданнями для уроків природознавства. Вона поділилася позитивними враженнями від «Книги природи» Дарії Біди і рекомендувала вчителям використовувати завдання з книги і брошури у своїй практиці.

   Гурська Надія Євгенівна , вчитель Підволочиської гімназії імені І.Франка, презентувала досвід роботи інноваційної діяльності вчителя початкових класів на уроках природознавства.

   У практичному модулі учасники семінару відвідали надзвичайно цікавий інтегрований урок-подорож з природознавства та трудового навчання у 3 класі на тему: «Які рослини – квіткові? Однорічні та багаторічні рослини. Квілінг. Основні прийоми роботи та послідовність виготовлення виробів технікою квілінг» вчителя початкових класів Скалацької Оксани Григорівни . Подорож проходила зупинками презентації, яку підготувала Оксана Григорівна. Учні навчались, відпочивали, багато працювали в парах, виконуючи різні завдання, проявляли свою творчість. До уроку залучалися учасники семінару, які разом з учнями створювали квіткові композиції у техніці квілінг , презентували та захищали свої роботи віршами та піснями. Загалом всі отримали максимальне задоволення.

  Змістовним та насиченим було практичне заняття з учасниками семінару на тему: «Компетентісно зорієнтовані завдання у навчанні молодших школярів», яке провела вчитель початкових класів Кузняк Лілія Федорівна. Вчителі мали можливість набути досвіду і повправлятися у розробці компетентісно зорієнтованих  завдань на уроки природознавства.

    

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.